Strona Główna O Katedrze Dla studentów Kształcenie podyplomowe Kontakt
logo UMP
Katedra i Klinika Foniatrii i Audiologii
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego, 60-355 Poznań, ul. Przybyszewskiego 49
logo SK
logo KFiA
foto 1
foto 2
foto 3
foto 4

16 kwietnia - Światowy Dzień Głosu

W tym roku ze względu na pandemię nie możemy celebrować tego święta na wspólnym koncercie -– jak co roku z Akademią Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, więc prezentujemy zespół Soundset, z którym gościnnie zaśpiewała nasza asystentka – młoda lekarka Anna Grzyb.
Soundset to młody zespół powstały w 2017 roku, wykonujący głównie muzykę a cappella - zarówno klasyczną, jak i rozrywkową. Jego członkowie samodzielnie piszą aranżacje, śpiewają na żywo na różnego rodzaju eventach i wydarzeniach, jak również nagrywają na YouTube, gdzie prowadzą dwa kanały - SoundsetPL i Soundset Classic. Jak sami twierdzą - kochają muzykę i poświęcają jej każdą wolną chwilę, mimo, iż nie zajmują się nią zawodowo. Ich nagrania powstają w różnej stylistyce - od muzyki klasycznej, poprzez wykonania świąteczne, aż do rapu, gdzie wspólnie z Maciejem Dziemiańczukiem "Dziemianem" nagrali mix najlepszych utworów z płyty "Cafe Belga" Taco Hemingway´a. W ubiegłym roku wspólnie z "Dziemianem" i Magdaleną Dziemiańczuk zdobyli nagrodę za najlepsze wideo w kategorii "Muzyka" w konkursie Grand Video Awards 2019.
"An Irish Blessing" w aranżacji Jamesa E. Moore´a to tradycyjna modlitwa irlandzka, której wymowny tekst przypomina nam o trosce, jaką powinniśmy darzyć naszych bliskich w tym szczególnym okresie. Mimo izolacji i oddalenia zespół Soundset wraz z grupą przyjaciół z różnych części Polski nagrał ten utwór w warunkach domowych - przy pomocy telefonów komórkowych. W nagraniu wzięła udział również członkini naszego zespołu, lek. Anna Grzyb, która niedawno rozpoczęła specjalizację z audiologii i foniatrii w naszej Klinice.
2020-02-15

Kurs Techniki Badań Audiologicznych

W marcu 2020 zakończyliśmy kolejną już XVIII edycję kursu Techniki Badań Audiologicznych.
2020-03-17

Specjalizacja w dziedzinie neurologopedii

Komunikat z dnia 2018-12-03

Kolejny staż kierunkowy
Oddział Rehabilitacji Neurologicznej
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie
ul. Warszawska 30, 10-082 Olsztyn
Opiekunowie stażu: mgr Agnieszka Rakowska, dr Edyta Zomkowska
03-07.12.2018 r. - godz. 11.00 (gr. I i II razem)

Komunikat z dnia 2018-09-29

UWAGA:
Staż w Katedrze i Klinice Foniatrii i Audiologii
Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego 49
Opiekun stażu - mgr Danuta Kuśnierkiewicz
15-19.10.2018. - godz. 10:00 (wszystkie osoby)
(Katedra i Klinika Foniatrii i Audiologii; ptr. II; obowiązuje ubranie ochronne)

Dla studentów

2020-06-02
Zarys Foniatrii Klinicznej
Od czwartku 16 maja 2019 r. dostępna jest już książka ZARYS FONIATRII KLINICZNEJ. Ta długo oczekiwana pozycja ukazała się po 27 latach od wydania Foniatrii klinicznej. Podręcznik pod redakcją profesorów Antoniego Pruszewicz i Andrzeja Obrębowskiego wydało Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
http://www.wydawnictwo.ump.edu.pl/publications.php?p=265
Phoniatrics
W styczniu 2020 r. pojawiła się na rynku wydawniczym kolejna długo wyczekiwana pozycja. Jest to książka Phoniatrics pod redakcją: Antoinette am Zehnhoff-Dinnesen, Bożena Wiskirska-Woźnica, Katrin Neumann, Tadeus Nawka wydana przez Wydawnictwo Springer.
https://www.springer.com/gp/book/9783662467794